نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
زنگنه - عصر نفت
۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹

نمره مردودی HSE وزارت نفت

بررسی حوادث مهم صنایع زیر مجموعه وزارت نفت از ابتدای شروع به کار دولت یازدهم تا امروز که ۱۲۶۷ روز می‌گذرد، حاکی از این است که به طور متوسط هر ۲۲ روز در دولت یازدهم شاهد بروز یک حادثه نفتی بوده ایم.

 
میدان گازی کیش - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۹

كيش به يك شركت داخلی رسيد؟

شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت صانع با هدف مطالعه میدان گازی کیش تفاهم‎نامه همکاری امضا کردند.

 
خط لوله انتقال گاز - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶

گاز ایران چگونه به عمان خواهد رفت؟

سرپرست مدیریت صادرات گاز شرکت ملی نفت ایران گفت: صادرات گاز به عمان از روزانه ۳۴۰ تا ۳۵۰ میلیون فوت مکعب آغاز شده و تا سقف ۱.۵ میلیارد فوت مکعب در روز قابل افزایش است.

 
میدان گازی گلشن - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵

يك تفاهم نامه ديگر منعقد شد

شرکت ملی نفت ایران و شرکت مالزیایی BIV تفاهمنامه مطالعاتی میدان های گلشن و فردوسی را امضا کردند.

 
زنگنه - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷

مشکلی در مذاکرات نفتی با عربستان نداریم

وزیر نفت با بیان اینکه ایران مشکلی برای ادامه گفتگو با عربستان در حوزه بازار نفت و ادامه همکاری‌ها در اوپک ندارد، گفت: این مذاکرات در چارچوب منافع ملی و مشترک ادامه می یابد.

 
شاهدایی - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۲

بانک‌های خارجی آماده تامین منابع مالی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تکمیل خط لوله اتیلن غرب تا اسفندماه خبر داد و گفت: پس از برجام بانک های جهانی درجه یک برای تضمین سرمایه گذاری در ایران ابراز تمایل کرده اند.

 
زنگنه - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱

نظر زنگنه در باره پایبندی اعضای اوپک به توافق

وزیر نفت وضع پایبندی اعضای اوپک به توافق کاهش تولید را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: واکنش بازارهای جهانی نفت خام به تصمیم اعضای اوپک مثبت بوده است و این روند ادامه دارد.

 
افت قیمت نفت - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۷

قیمت نفت با کمک آمریکا و چین کاهش یافت

در حالی که افزایش قابل توجه حجم ذخایر سوخت آمریکا و کاهش تقاضای چین این پیام را برای بازار داشته که به رغم تلاش های اوپک و سایر تولید کنندگان برای کاهش تولید، مازاد عرضه همچنان بر بازار وجود دارد، قیمت نفت امروز نیز کاهش یافت.

 
اسرائيل و عربستان - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۴

پای صهیونیست‌ها به آرامکوی عربستان باز شد

در حالی بسیاری از بانک های غربی و آمریکایی تمایل داشتند تا در عرضه اولیه سهام آرامکو مشارکت کنند، یک بانک تازه کار آمریکایی-صهیونیستی توانست همه آنها را کنار بزند و راه برای نفوذ بیشتر صهیونیست‌ها به صنعت نفت عربستان باز شد.

 
ايران و ونزوئلا - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸

رايزني نفتي ايران و ونزوئلا در تهران

خبرگزاري آريا-وزير نفت کشورمان در ديدار وزير نفت و وزير امور خارجه ونزوئلا، درباره آخرين وضعيت توليد نفت کشورهاي عضو و غيرعضو اوپک گفتگو و رايزني کردند.

 
میدان گازی فرزاد B  - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۲

سدی به نام پول بر سر راه توسعه فرزاد B

میدان گازی فرزاد B سال هاست چشم انتظار مذاکرات ایران و هند نشسته تا شاید این مذاکرات به نتیجه برسد و این میدان هم طعم شیرین توسعه را بچشد، مذاکراتی که گویا پشت سد مباحث مالی گرفتار شده است.

 
آتش سوزی در اهواز - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸

آتش‌سوزی واحد تقطیر پالایشگاه آبادان مهار شد

مدیر روابط عمومی پالایشگاه آبادان گفت: در آتش‌سوزی که لحظاتی پیش در واحد تقطیر پالایشگاه آبادان رخ داد به کسی آسیب نرسیده است و در عرض ۶ دقیقه مهار شد.

 
بیژن نامدار زنگنه  - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۶

رضایت زنگنه از نفت 60 دلار

وزیر نفت کشورمان در دیدار وزیر نفت و وزیر امور خارجه ونزوئلا، درباره آخرین وضعیت تولید نفت کشورهای عضو و غیرعضو اوپک گفتگو و رایزنی کردند.

 
میدان گازی تمار - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱

خسارت 135 میلیارد دلاری تداوم روند کمبود تزریق گاز به میادین نفتی

مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار گزارشی تاکید کرد: در صورت ادامه روند کنونی کمبود تزریق گاز برآورد می شود، ۲.۳ الی ۲.۷ میلیارد بشکه نفت خام دیگر قابل استحصال نخواهد بود و ۱۱۵ الی ۱۳۵ میلیارد دلار ثروت از دسترس خارج می‌شود.

 
خسارت کرسنت٬ روزانه 50 تا 100 میلیون دلار
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵

خسارت کرسنت٬ روزانه 50 تا 100 میلیون دلار

عصرنفت/ با افزایش قیمت جهانی نفت، فاصله قیمت گاز بر اساس فرمول کرسنت با قیمت‌های دیگر گاز صادراتی به شدت افزایش می‌یابد چنانکه در قیمت 100 دلاری نفت، قیمت گاز کرسنت یک‌دهم قیمت واقعی گاز می‌شود.  به تازگی علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت گفته است:« دو هفته پیش به شرکت ...

 
سید اصغر هندی - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۱

شکست کاردر و عراقی در مقابل هندی

عصرنفت/ عمانی‌ها با ایران به توافق رسیدند و سند امضا کردند ولی نه خبری از مدیران شرکت ملی نفت بود و نه نشانی از شرکت ملی گاز ایران. شرکت صادرات گاز ایران هم که منحل شده است و در این میان٬ وزیر نفت خود مسئولیت کار را بر عهده گرفته است و یار مورد وثوق خود را به امضا رسانده است. روز گذشته عمانی‌...

 
حرکت معکوس دولت در قبوض گاز
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱

حرکت معکوس دولت در قبوض گاز

در تعرفه گذاری جدید گاز قیمت این حامل انرژی برای 8 ماه از سال برای تمامی مشترکین پرمصرف و کم مصرف گاز مقدار یکسان 150 تومان تعیین شده که نسبت به تعرفه قبلی برای مشترکین کم مصرف با افزایش 45% و برای مشترکین پرمصرف با کاهش 65% همراه شده که به دور از عدالت است.

 
نتیجه دو اجتهاد شخصی: مردودی!
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰

نتیجه دو اجتهاد شخصی: مردودی!

وحید حاجی‌پور/ رابطه بیژن نامدار زنگنه با مقوله صادرات گاز رابطه‌ای پیچیده و البته پر معماست. ردپای زنگنه روی سه پروژه صادرات گاز بخوبی دیده می‌شود که هر یک داستان مفصلی دارد. در مانیفیست  وزیر نفت٬ خطوط لوله گازی یعنی برگ برنده در بازار گاز و به همین دلیل است که به هیچ عنوان راضی ...

 
جایگاه‌های سوخت - عصر نفت
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۹

تغییر نظام کارمزدی به حق‌العمل‌کاری در جایگاه‌های سوخت

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی از تغییر نظام کارمزدی به حق‌العمل‌کاری از ابتدای بهمن ماه سال جاری خبر داد و گفت: با هماهنگی‌های صورت‌گرفته با سازمان برنامه و بودجه، مشکلات مالی این طرح مرتفع شد.

 
پمپ بنزین - عصر نفت
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹

نسل جدید پمپ بنزین ها در تهران افتتاح شد

برای نخستین بار نسل جدید پمپ بنزین های تک سکویی در شهر تهران با همکاری شهرداری تهران و وزارت نفت در مدار بهره برداری قرار گرفت.