نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
انتخابات آمریکا - عصر نفت
۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۰

پول نفت در انتخابات آمریکا

عصرنفت/ انتخاب جرج بوش پسر با بروز مجدد بحران سقوط قیمت‌ها مصادف شد؛ بحرانی که بار اول در سال 1986 شرکت نفتی و فعالیت‌های او را از هم‌پاشیده و از بین برده بود. بار دوم مشکل، با بحران اقتصادی جنوب‌شرق آسیا در سال 1997 آغاز شد.در شرایطی که بعضی از اعضای اوپک و به‌خصوص ونزوئلا،...

 
بابک زنجانی - عصر نفت
۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۳

پرونده بابک چگونه به اینجا رسید؟

عصرنفت/ با بالا گرفتن اختلاف نظرات میان سران قوه مجریه و قوه قضائیه درباره پرونده بابک زتجانی و پشت پرده آن، حواشی ناخوشایندی طی هفته گذشته بوجود آمد که با ورود مقام معظم رهبری به آن، از تاب اختلافات کاسته شد. قوه مجریه با طرح سوالی درباره چرایی عدم بدست گیری پرونده توسط وزارت اطلاعات نسبت به موضوع ...

 
محسنی اژه ای - عصر نفت
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۷

تشریح جریان پرونده زنجانی

سخنگوی قوه قضائیه گفت: پرونده بابک زنجانی در دولت سابق اتفاق افتاده و در همان دولت نیز شروع شده است. در اواخر سال 91 واحد ضدپولشویی وزارت اقتصاد و دارایی متوجه می‌شود شرکتی در کیش، گردش مالی بالا و مشکوکی دارد و این واحد این موضوع را به عنوان اقدامی مشکوک مورد بررسی قرار می‌دهد و مشخص می شود پول‌هایی ...

 
علی وکیلی ؛ مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت - عصر نفت
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۶

کاهش واردات گاز از ترکمنستان با بهینه‌سازی مصرف گاز هتل‌های مشهد

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، در مراسم امضای تفاهم‏نامه همکاري در اجراي طرح ملي افزايش کارآيي موتورخانه‏ها در هتل‏ها و هتل آپارتمان‏هاي مشهد که هفته گذشته در شرکت گاز استان خراسان رضوی برگزار شد، با بیان اینکه تعداد زيادي از ساختمان‌هاي کشور حتي در آخرین رده مصرف انرژي (G) هم قرار ندارند، گفت:...

 
پالایشگاه - عصر نفت
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۴

پالایشگاه یعنی ضرر

عصرنفت/  شبکه کانون های تفکر ایران (ایتان) با انتشار یادداشتی سیاستی درباره شیوه تعریف نظام درآمدی شرکت ملی نفت ایران، خواستار اصلاح جزء «2-الف» ماده  7 برنامه ششم توسعه در راستای افزایش انگیزه این شرکت برای تامین خوراک پالایشگاه‌های در حال احداث و توسعه صنعت پالایش کشور شد ...

 
قیمت نفت - عصر نفت
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲

هشداری درباره کاهش قیمت نفت

تعداد دکل‌های مربوط به نفت شیل آمریکا بعد از ماه می 67.4 درصد رشد داشته که می‌تواند هشداری به سایر تولید کنندگان باشد همانطور که طی دو سه سال گذشته هم افزایش تولید نفت شیل قیمت را در بازارهای جهانی تا 100 دلار پایین کشید.

 
نفتکش - عصر نفت
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱

حجم ذخایر نفت شناور روی آب ایران از ابتدای سال 2017 +جدول

در حالی که از ابتدای سال جدید میلادی حجم ذخایر نفت شناور روی آب ایران حدود 22 میلیون بود امروز به 23.6 میلیون بشکه رسیده است. با این تفاوت که تعداد تانکرهایی که نفت در آن ذخیره می‌شد 2 عدد کاهش یافته است.

 
سعید خوشرو - عصر نفت
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶

جایگزین قمصری آمد/ عکس

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در حکمی، سعید خوشرو را به عنوان مدیر امور بین‎الملل این شرکت منصوب کرد.

 
اوپک - عصر نفت
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴

کویت تولید نفت خود را کاهش داد

مقامات کویتی گفتند، این کشور در راستای عمل به تعهد خود بر اساس توافق کاهش تولید، عرضه نفت خود را در ماه جاری میلادی به حدود ۲.۷۰۷ میلیون بشکه در روز کاهش داده است.

 
کنتور گاز - عصر نفت
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۶

کمبود گاز مساله‌ساز شد

در حال حاضر گاز یکهزار خانوار در استان خوزستان با CNG تأمین می شود و گازرسانی به دو نقطه از استان مازندران با سوخت CNG در دستور کار مجموعه وزارت نفت قرار گرفته است. همچنین بخش هایی از استان اصفهان نیز کاندیدای گازرسانی با سوخت CNG هستند.

 
نفتکش - عصر نفت
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲

آخرین جزییات صادرات نفت به قاره سبز

صادرات نفت ایران به اروپا در دوران تحریم به ارسال روزانه حدود 100 هزار بشکه به ترکیه محدود شده بود، اما با دستاورد برجام و رفع تحریم ها، روندی صعودی یافت، به طوری که اکنون رکورد صادرات روزانه 710 هزار بشکه نفت به قاره سبز ثبت شده است.

 
پالایشگاه - عصر نفت
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۱

احداث پالایشگاه پلدختر نیازمند هزار میلیارد تومان‌

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث پالایشگاه پلدختر نیازمند هزار میلیارد تومان اعتبار است.

 
محمود بهمنی - عصر نفت
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۱

فرار به جلوی بهمنی در ماجرای زنجانی

محمود بهمنی گفت: در زمان مدیریت من، بانک مرکزی کمترین ارتباط را با بابک زنجانی داشت و ارتباط زنجانی بیشتر با وزارت نفت بود.

 
غلامرضا منوچهری - عصر نفت
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶

توتال فرانسه پاداش میلیارددلاری می گیرد

معاون شرکت ملی نفت با تشریح ساز و کار پرداخت پاداش گازی به توتال فرانسه بابت سرمایه گذاری در فاز ۱۱ پارس جنوبی، گفت: پرداخت پاداش در قالب مدل جدید قراردادی در هیات دولت به تصویب رسیده است.

 
جرج بوش - عصر نفت
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۲

ماهی نفتی در قلاب بوش پسر

خانواده بوش، یعنی هم پدر و هم پسر، روابط بسیار محکم و نزدیکی با بسیاری از ثروتمندان و صاحبان نفت در خلیج‌فارس برقرار کرده بودند. روابط آن‌ها به‌خصوص در عربستان با بسیاری از اعضای خاندان سعودی و سایر خبرگان به‌اندازه‌ای نزدیک و صمیمی شده بود که آنان اکثراً مسهمان دولت آمریکا و از افراد معتمد به‌شمار ...

 
یکی از کارکنان صنعت نفت - عصر نفت
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۱

قرارداد موقتی‌ها٬مظلومان صنعت نفت

به مجموعه مزایای کارکنان رسمی، برخورداری از دفترچه خدمات درمانی صنعت نفت را هم اضافه کنید که همه نیازهای درمانی و حتی دندانپزشکی آنان را به‌طور رایگان پوشش می‌دهند، در حالی که نیروهای قراردادی همچنان از همان دفترچه بیمه تأمین اجتماعی با آن وضعیت «بود بود، نبود هم نبود» روزگار می‌گذرانند.

 
بازنشسته‌ها باشند برای مشاوره
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۱

بازنشسته‌ها باشند برای مشاوره

بکارگیری مدیران بازنشسته توانمند و باتجربه، به‌عنوان مشاور در ساختار مدیریتی شرکت‌های توسعه‌ای همچون متن، می‌تواند از طولانی شدن پروژه‌ها، تأخیر در توسعه و برداشت از میدان‌های مشترک، برداشت غیرصیانتی و بروز برخی مفاسد جلوگیری کند و موجب بهبود روابط کارفرما، پیمانکار و بهره‌بردار شود.

 
دستوری چالش بر انگیز/ تصویر
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۱

دستوری چالش بر انگیز/ تصویر

معاون وزیر نفت دستور قطع گاز مصرفی موتورخانه های ساختمانهای اداری وزارت نفت در شهر تهران را صادر کرد تا این ساختمان ها که تعداد آنها بیش از انگشتان دو دست است، از میانه هفته گذشته به جای گاز طبیعی به مصرف سوخت مایع روی آورند.

 
نفتکش - عصر نفت
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۶

ایران نفت ذخیره شده خود بر روی دریا را فروخت

منابع صنعتی گفتند، ایران با استفاده از توافق کاهش تولید اوپک که این کشور را از کاهش مستثنی کرده، بیش از ۱۳ میلیون بشکه نفتی را که مدتها بر روی دریا و در تانکرها ذخیره کرده بود به فروش رسانده است.

 
مرکز آمار - عصر نفت
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۹

رشد 9.1 درصدی صنعت با کمک نفت‌وگاز

مرکز آمار ایران گزارش داد، در ۶ ماهه نخست امسال گروه کشاورزی ۵.۹، گروه صنعت ۹.۱ و گروه خدمات ۵ درصد نسبت به دوره‌ی مشابه سال قبل، رشد داشته که رشد گروه صنعت عمدتاً ناشی از افزایش صادرات نفت خام و گاز طبیعی بوده‌ است.