نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
الکساندر نواک - عصر نفت
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۸

احتمال تمدید توافق اوپک و غیرعضوها برای کاهش تولید نفت

وزیر انرژی روسیه گفت مسکو در ماه آوریل یا می تصمیم خواهد گرفت که آیا توافق جهانی برای کاهش تولید بین اوپک و تولید کنندگان غیر عضو باید تمدید شود یا نه.

 
قیمت نفت - عصر نفت
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۶

​ بازی اوپک در بازار نفت بورس‌بازان را حیران کرد

به دنبال گزارش آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) قیمت نفت در بازار جهانی افزایش یافت.

 
تکرار تفاهم‌نامه این بار با یک شرکت کاغذی!
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱

تکرار تفاهم‌نامه این بار با یک شرکت کاغذی!

در حالی شرکت ملی نفت تفاهم‌نامه توسعه میادین گلشن و فردوسی را با یک شرکت گمنام امضا کرده است که بررسی‌های دقیق نشان می‌دهد این شرکت، شرکتی گمنام است که البته مالکیت آن متعلق به میلیاردر معروف مالزیایی است.

 
کاردر، فدای چه چیزی شد؟
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱

کاردر، فدای چه چیزی شد؟

وحید حاجی پور/ کاردر به امور روتین و جنبی مشغول است؛ دست تعدادی از مدیران گرفته و با آرمان‌های امام خمینی (ره) تجدید بیعت می‌کند. فردایش به دیدار خانواده شهدا می‌رود و امپراطوری‌اش تنها به دفتر خود ختم می‌شود. وزیرنفت برای مذاکرات صادرات گاز به عمان او را کنار می‌کذارد ...

 
پتروشیمی - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۰

حادثه پتروشیمی انتخاب دلیل فنی نداشت

مدیر ارتباطات و امور بین الملل گروه توسعه سرمایه گذاری انتخاب گفت: حادثه پتروشیمی انتخاب که بدون هیچ مصدومی خاتمه یافت، ناشی از الکتریسته ساکن خود محصول بوده و ایمنی تاسیسات و مسائل فنی هیچ دخالتی در بروز آتش سوزی نداشته است.

 
شناور فرآورشی - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۶

خبر مهم پتروايران

مدیرعامل شرکت توسعه پتروایران، از ورود نخستین شناور فرآورشی خاورمیانه به آب‌های سرزمینی ایران به منظور تکمیل طرح توسعه لایه نفتی پارس جنوبی خبر داد.

 
قیمت نفت - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۹

قیمت نفت در لای منگنه «شیل» و اوپک

رویترز اعلام کرد:علی‌رغم بالا رفتن قیمت نفت با اجرای 90درصدی تعهدات اوپکی‌ها به توافق کاهش تولید، افزایش تعداد دکل‌های فعال نفتی آمریکا مانعی برای افزایش بیشتر قیمت‌ها شد.

 
منصور معظمی - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۱

خبر نفتی معظمی

مدیر عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از امضای پاسخ‌نامه‌ای مابین یکی از شرکت‌های ایدرو با یک شرکت سوئدی در یک مناقصه بزرگ مربوط به ۶۰۰ کیلومتر خط لوله در شرکت ملی نفت ایران خبر داد.

 
پتروشیمی - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰

هشدار جدی به سیاستگذاران پتروشیمی کشور

پایگاه خبری پارسینه نوشت: شورای عالی همکاری خلیج فارس در نشست اخیر خود به مزیت پتروشیمی ایران نسبت به این صنعت خود اعتراف کرد و درعین حال از برنامه هایی در این جلسه سخن به میان آمد که تنها سه سال طلایی را برای ایران نشانه گرفته است.

 
کشکولی - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۴

نه رانت می‌خواهیم نه تخفیف

رییس هیئت مدیره انجمن بانکرینگ ایران با تاکید بر این‌که برای توسعه بانکرینگ نه رانت می‌خواهیم و نه تخفیف از تعرفه‌های بالای بندری سوخت در کشور انتقاد کرد و گفت:‌ استقرار و امنیت عرضه سوخت مهم‌ترین عوامل توسعه صنعت بانکرینگ است.

 
علی کاردر - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۴

نفت ایران را با اجاره نفتکش‌های ایرانی می‌برند

مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: میزان صادرات روزانه نفت خام به اروپا حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار بشکه در روز است که پیش بینی می کنیم با توجه به ابراز تمایل برخی کشورها برای خرید نفت خام از ایران، این مقدار در طول سال جاری میلادی با رشد همراه شود.

 
اوپک - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۳

رقمی درباره تبعیت اوپک از سهمیه‌ها

بر اساس آمارهایی که اوپک از آنها برای رصد میزان عرضه نفت اعضای خود استفاده می کند، این سازمان در ماه ژانویه تبعیتی بیش از ۹۰ درصدی از توافق کاهش تولید داشته است.

 
آتش سوزی در پتروشیمی بو علی - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۰

آتش سوزی دیگر در پتروشیمی

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به آتش سوزی جزئی در پتروشیمی انتخاب گفت: علت این حادثه اتصالی برق در یکی از مخازن ذخیره سازی خوراک بود.

 
بابک زنجانی  - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۴

بازجویی از شریک بابک زنجانی آغاز شد

مشاور وزیر نفت و مسئول پیگیری مطالبات وزارت درباره دستگیری همدست بابک زنجانی در خارج از کشور و پیشرفت در پرونده بدهکار بزرگ نفتی، گفت: بازجویی از شریک بابک زنجانی آغاز شده است و دستگیری وی به طور قطع در رسیدگی به پرونده موثر خواهد بود.

 
حکم دادگاه - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹

سرنوشت حکم دادگاه‌های داخلی درباره متهمان کرسنت

دادگاه پرونده کرسنت با توجه به گزارش‌های مستقل 3 نهاد اصلی نظارتی کشور وابسته به قوای 3 گانه و بازداشت و بازجویی از اعضای وقت هیأت مدیره شرکت ملی نفت درباره این قرارداد، متهمان را به اتهام تبانی محکوم کرد.

 
طولانی‌تر٬عمیق تر و سردتر
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱

طولانی‌تر٬عمیق تر و سردتر

عصرنفت/ با برطرف شدن بخش قابل توجهي از موانع و محدودیت‌های مربوط به استخراج نفت از اعماق آب‌هاي درياها و يا تولید نفت در مناطق دورافتاده قطبي و در سایه همکاری‌های مشترک شرکت‌های نفتی و ایجاد فناوری‌های مورد نیاز ، چالش‌های موجود در بخش‌هاي فناوری و مالي براي توليد ...

 
توتال فرانسه - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۴

بازی دوباره توتال با وزارت نفت

وحید حاجی‌پور/ قطعا اشکال از فرانسوی‌ها نیست، آن‌ها بخوبی می‌دانند باید «چه» کنند زیرا می‌دانند در مقابل «که» نشسته‌اند. «خروس» ها دیدند التماس خاص ایرانی‌ها را برای سرمایه گذاری و آگاه بودند از اینکه ایرانی‌ها زود فراموش می‌...

 
دکتر محمد جواد عاصمی پور - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۲

«خود باختگی» جايگزين «خود ساختگی»!

عصرنفت/ بیش از 38 سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد؛ این انقلاب تنها نهضت عظیم اجتماعی در جهان است که دگرگونی بنیادین و جوهری داخلی٬ منطقه‌ای و جهانی را پدید آورد، واضح و مبرهن است که انقلاب اسلامی ایران ساختار اجتماعی٬ سیاسی٬ فرهنگی٬ اقتصادی و داخلی را بکلی تغییر داد و بر اساس ...

 
عباس کاظمی - عصر نفت
۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۰

کاظمی بالاخره تایید کرد

معاون وزیر نفت گفت: برندهایی که اقدام به تاسیس و یا در اختیار گرفتن جایگاه‌های عرضه بنزین کرده‌اند، اجازه واردات بنزین هم دارند، ولی قیمت عرضه بنزین وارداتی همان قیمت تکلیفی است.

 
ال ان جی - عصر نفت
۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۷

علاقه مندی کره به چیزی که وجود ندارد!

مدیر شرکت کوگاس کره جنوبی گفت این شرکت ممکن است در نهایت بدون هرگونه محدودیتی یا گنجاندن شرایطی قراردادی که خریداران احتمالی فروش مجدد محموله ها را محدود سازد، هم از امریکا و هم از ایران ال ان جی وارد کند.