نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :  
انفجار خط لوله نفت عدن - عصر نفت
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰

انفجار نفتی در عراق

منابع امنیتی و صنعتی نفت عراق از انفجار 4 بمب در روز شنبه در نزدیکی خط لوله یک میدان نفتی در نزدیکی شهر شمالی عراق منطقه نفتی کرکوک خبر دادند.

 
روسیه و بلاروس - عصر نفت
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۵

​توافق روسیه و بلاروس بر سر قیمت گاز

بلاروس از توافق خود بر سر قیمت گاز صادراتی روسیه به این کشور خبر داد.

 
بابک زنجانی - عصر نفت
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۴

رد شکایتی دیگر نفت

به گفته وکیل بابک زنجانی شرکت نفت روز چهارشنبه هفته گذشته با ارائه نامه‌ای به دادگاه شکایت خود را پس گرفته بود.

 
نفتکش - عصر نفت
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۷

آیا ایران سلطه انرژی روسیه در شرق اروپا را برهم می‌زند

شرق اروپا با هدف تنوع بخشی به منابع تامین انرژی خود و کاهش وابستگی به روسیه در حال متمایل شدن به ایران است. این حرکت می تواند رقم زننده یک انقلاب ژئوپلتیک باشد، اما باید دید این روند می تواند ادامه پیدا کند یا نه.

 
پرچم ایران و آذربایجان
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰

آذربایجان از ایران گاز خواست

جمهوری آذربایجان در آستانه ارسال گاز خود به غرب اروپا تا پایان دهه جاری قرار دارد، اما این کشور باید برای تامین نیاز داخلی خود از کشورهای دیگر گاز وارد کند.

 
کسری بودجه عربستان - عصر نفت
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۸

رقمی جدید درباره کسری بودجه عربستان

عربستان که در سال میلادی گذشته کسری بودجه ۷۹ میلیارد دلاری داشته برای تامین کسری بودجه خود به فروش نفت ۷۵ دلاری نیاز دارد.

 
الجزایر - عصر نفت
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰

الجزایر بر سر دوراهی انتخاب آب یا نفت

سرویس سیاسی - آب در دسترس سرانه در الجزایر کمتر از ٣٠٠متر مکعب در‌ سال است که همین امر این کشور را زیر آستانه‌ای قرار می‌دهد که سازمان ملل متحد در زمینه فقر آب ارایه کرده است. در مقام مقایسه، آب در دسترس سرانه در مکزیک تقریبا ٣٧٠٠متر مکعب و در مصر نزدیک به ٧٠٠ متر مکعب در ‌سال است.

 
شهری برای کوچیدن
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴

شهری برای کوچیدن

حمید حاجی‌پور/ ساعت 4 صبح پنجم خرداد ماه 1287شمسی، نفت از عمق 360 متری دل زمین فوران کرد. ویلسون شاهد صحنه‌ای بود که بی‌شک به رویایی می‌مانست که سال‌ها با رقبای امریکایی و آلمانی‌اش برای به دست آوردن آن جنگیده بود. تاریخ نفت خاورمیانه از سپیده‌ دم این روز آغاز شد و ...

 
کورت باک - عصر نفت
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۰

تردید «باسف» برای سرمایه‌گذاری در ایران

مدیرعامل بزرگ‌ترین شرکت صنایع شیمیایی جهان اعلام کرد: « لغو تحریم‌های (ایران) با سرعتی که در ابتدا انتظار داشتیم، اجرا نشده است.» ما در حال بررسی سرمایه‌گذاری در این کشور هستیم اما به علت تحریم‌ها هیچ تصمیمی نگرفته‌ایم.

 
 
امیرحسین زمانی نیا - عصرنفت
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲

فروش نفت 100 درصد نقدی شد

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت گفت: تهاتر نفت با کالا، مخصوص زمان تحریم ها بود و اکنون ایران فقط به ازای دریافت پول نقد نفت خود را می فروشد.

 
صادرات نفت - عصر نفت
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۶

تجار در حال خالی کردن ذخایر نفت خام آمریکا

در حالی که بازار نفت تقویت شده و ذخیره نفت برای فروش آن در آینده فاقد توجیه اقتصادی شده، تجار در حال خالی کردن انبارهای ذخیره نفت آمریکا هستند.

 
دستفروشی بنزین - عصر نفت
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲

"دست‌فروشی بنزین" چند برابر نرخ مصوب

"دستفروشی بنزین" در سایه کم‌توجهی مسئولان نظارتی روبه گسترش است و با توجه به در پیش بودن ایام نوروز، بیش از پیش شاهد فعالیت دلالان بنزین به خصوص در جاده های دورافتاده کشور هستیم.

 
قبض گاز - عصر نفت
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۴

جزئیات افزایش قیمت گاز از فروردین 96

با مصوبه مهرماه هیئت وزیران، از ابتدای فروردین ماه سال ۹۶ و با شروع فصل گرم سال جدید، بهای قبوض گاز متفاوت از بهای قبوض گاز در فروردین ۹۵ محاسبه می شود. تفاوتی که موجب افزایش هزینه کم‌درآمدها و کاهش هزینه پردرآمدها خواهد شد.

 
ایران و هند - عصر نفت
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰

صادرات گاز به هند؟!

بنا به اعلام شرکت گاز جنوب آسیا که در دهلی فعالیت می‌کند بزودی اجرای لوله‌گذاری پروژه خط لوله انتقال گاز ایران به هند آغاز خواهد شد.

 
امیرحسین زمانی نیا - عصر نفت
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶

نظر زمانی نيا درباره ترامپ و صادرات گاز

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه لحن تقابلی ترامپ نمی‌تواند شرکت‌های خارجی را از سرمایه‌گذاری در این بازار بازدارد، گفت: بخش انرژی ایران از جنبه تجاری آن‌قدر برای دنیا فریبنده است که نمی‌تواند از آن چشم‌پوشی کند.

 
آرامکو،نمونه شکست خورده NIOC است؟
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۹

آرامکو،نمونه شکست خورده NIOC است؟

وحید حاجی پور/  چند ماهی می‌شود که برخی کارشناسان و صاحب نظران حوزه نفت و انرژی از لزوم عرضه سهام شرکت ملی نفت ایران در بورس می‌گویند و این اقدام را گامی بزرگ در راستای مدیریت بهتر و اصولی‌تر شرکت ملی نفت عنوان می‌کنند. گرچه این مهم یکی از بحث برانگیزترین مباحث کارشناسی در صنعت ...

 
یکه تازی رقبای ایران در تزریق گاز+نمودار
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۹

یکه تازی رقبای ایران در تزریق گاز+نمودار

عصرنفت/ یکی از روش‌های رایج برای تثبیت یا افزایش فشار در مخازن نفتی، تزریق گاز طبیعی است. وضعیت کشورهای نفت خیز نشان می‌دهد که این کشورها نیز برای افزایش ضریب بازیافت و تحقق تولید صیانتی، به مخازن نفتی گازطبیعی تزریق می‌کنند. در این قسمت به بررسی وضعیت تزریق گاز در جمهوری اسلامی ایران ...

 
نفت کردستان - عصر نفت
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۸

تهران٬ معلق میان بغداد و اربیل

وحید حاجی پور/ انتقال نفت کردستان عراق به بازارهای صادراتی و البته سوآپ نفت خام٬ تبدیل به یک چالش بزرگ میان حکومت مرکزی این کشور و اقلیم کردستان شده است و در این میان ایران برای نقش آفرینی در این میان٬ به سوی حکومت مرکزی رفته است درست بر خلاف روسیه و ترکیه. منابع نفتی قابل توجه در اقلیم کردستان موجب ...

 
نفتکش - عصر نفت
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۸

هجوم تولید‌کنندگان غیرعضو برای پرکردن جای اوپک در بازار آسیا

در حالی که پس از اجرای توافق کاهش تولید توسط اوپک و غیر اوپکی ها، شکافی در عرضه نفت به وجود آمده، تجار نفتی از سراسر جهان از جمله آمریکا، انگلیس و برزیل، میزان فروش نفت خود به آسیا را به سه برابر افزایش داده اند.