نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
علیرضا زیبا راحت منفرد - عصر نفت
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۲

بازی پیچیده زیبا، بابک و FIIB

وحید حاجی پور/ با بازداشت و تحویل علیرضا زیبا‌حالت‌منفرد به ایران، حالا باید منتظر اتفاقات مهم‌تری در بزرگترین پرونده فساد و کلاهبرداری کشور باشیم؛ جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی که تا به امروز هیچ خبری از وی نبود حالا می‌تواند مسیر پرونده را تغییر داده و همه اتفاقات اخیر را تحت الشعاع ...

 
حقوق 2 میلیونی با 10 سال سابقه کار!
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۱

حقوق 2 میلیونی با 10 سال سابقه کار!

حمید حاجی‌پور/ در بخش نخست این گزارش که روز گذشته منتشر شد، ماجرای سفر به سکوی نفتی سلمان در میانه خلیج فارس و در میدان مشترک نفتی ایران و امارات را خواندید و با مختصات این سکو و یکی دو بخش فنی آن آشنا شدید. اینک در بخش دوم و پایانی با زندگی و دلمشغولی‌های کارکنان بیشتر آشنا می‌شویم.  ...

 
بابک زنجانی - عصر نفت
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۲

توضیح وکیل زنجانی درباره دستگیری زیبا

وکیل مدافع بابک زنجانی ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص دستگیری علیرضا زیباحالت منفرد گفت که هرگونه تصمیم‌گیری درباره بابک زنجانی باید به بازجویی کامل از علیرضا زیباحالت و صدور حکم قطعی درباره وی منوط شود.

 
 
علیرضا زیبا حالت منفرد - عصر نفت
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹

رابطه یک قتل٬ بابک زنجانی و دستگیری متهم جدید پرونده

عصرنفت/ حسین‌احمد نجادی (نژادی)  یک‌تاجر 75ساله ایرانی- بحرینی روز 29جولای 2013 (دوشنبه هفتم‌مرداد1392) هنگامی که به‌همراه همسرش از یک‌معبد چینی در «کوالالامپور» خارج می‌شد، در پارکینگی به‌ضرب گلوله کشته شد. رسانه‌های خبری دنیا، خبر قتل حسین نجادی ...

 
زنگنه - عصر نفت
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵

جذب زنگنه یعنی بده بستان سیاسی!

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در نامه‌ای به اساتید این دانشگاه نسبت به جذب «بیژن زنگنه» به عنوان عضو هیات علمی واکنش نشان داد و تصریح‌کرد: ادله دفاع از جذب مهندس زنگنه بیش از آنکه کارشناسی باشد، مغالطات مشهود حقوقی و عرفی است.

 
دستگیری - عصر نفت
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱

استرداد یکی از عوامل اصلی پرونده فساد نفتی به کشور

رئیس پلیس بین الملل ناجا از دستگیری و استرداد یکی از عوامل اصلی پرونده فساد نفتی به کشور خبر داد و گفت: فرد مذکور در یکی از کشورهای آمریکای مرکزی ردیابی، دستگیر و به مقامات قضائی کشور تحویل داده شد.

 
نفتكش - عصر نفت
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۶

میعانات گازی ایران از کجا به کره‌جنوبی رسید؟

وزارت نفت می‌گوید که صادرات میعانات گازی ایران به کره جنوبی نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش یافته است.

 
سکوی خارگ - عصر نفت
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۹

آماری از درآمدهای نفتی ایران

تولید نفت ایران هم اکنون به ۳.۷ تا ۳.۹ میلیون بشکه در روز رسیده که بالاتر از میزان تولید پیش از تحریم هاست و درآمدهای نفتی ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی به میزان ۹۰ درصد افزایش یافته است.

 
مصرف گاز - عصر نفت
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۴

تخفیف ویژه 65 درصدی قیمت گاز برای "طبقه اشراف"

از مهر امسال در محاسبه قیمت گاز، قیمت پلکانی حذف و همه مشترکان اعم از پرمصرف و کم‌مصرف به ازای مصرف هرمترمکعب گاز ۱۵۰تومان می‌پردازند، موضوعی که باعث افزایش قیمت گاز برای کم مصرفها وکاهش قیمت برای مشترکین پرمصرف شده و خلاف اقتصاد مقاومتی است.

 
تولید نفت - عصر نفت
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰

احتمال تعویق نخستین مناقصه نفتی ایران به بهار 96

در شرایط موجود با توجه به عدم تکمیل مطالعات شرکت های مختلف بر روی میدان آزادگان جنوبی و همچنین زمان مورد نیاز برای تکمیل متن نهایی قراردادهای جدید نفتی ایران، به نظر می رسد برگزاری نخستین مناقصه نفتی ایران به بهار سال ۹۶ موکول خواهد شد.

 
زغال سنگ -عصر نفت
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۳

کشف رابطه پنهان قیمت زغال‌سنگ با نفت و محصولات پتروشیمی

بازار زغال‌سنگ در سال ۲۰۱۶ یکی از بهترین عملکردهای خود را داشت. در برخی از کشورها مانند چین، زغال‌سنگ به‌عنوان ماده اولیه و همچنین سوخت در افزایش هزینه تولید بسیاری از کالاها نقش دارد.

 
جایگاه‌ CNG - عصر نفت
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳

گاز جایگاه‌های CNG شمال کشور قطع شد

در ادامه برنامه های وزارت نفت به منظور تأمین مطلوب گاز بخش خانگی در استانهای شمالی کشور که پس از قطع صادرات گاز ترکمنستان به ایران در دستور کار قرار گرفته بود، از شب گذشته گاز جایگاههای CNG در شمال ایران قطع شد.

 
شرکت ملی حفاری ایران - عصر نفت
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۶

چرا ملی حفاری یک سرمایه است؟

از زماني كه شركت ملي حفاري ايران، كليد فتح مخازن هيدروكربوري در ایران را به دست گرفت، حدود 35 سال مي‌گذرد و بي‌گمان در اين بیش از چهار دهه، بار سنگين توسعه مخازن بر دوش اين شركت بوده است، هرچند در طول سال‌های گذشته شركت‌هاي دیگري هم در بخش خصوصي در توسعه ميادين نفتي و گازي كشور مشاركت داشته‌اند اما ...

 
ترامپ - عصر نفت
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۱

دفاع ترامپ از سیاست ایران و اوپک

همزمان با آغاز ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» نوسان‌های احتمالی قیمت نفت دو روی سکه از روابط نفتی «تهران-واشنگتن» را رقم می‌زند که یک روی آن، طرفداری دو طرف از قیمت بالای نفت است.

 
سکوی نفتی - عصرنفت
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۸

مصائب کارکنان سکوهای نفتی را بخوانید

حمید حاجی‌پور/ موج‌های سهمگین با تمام قدرت، خود را به پایه‌های سکو می‌کوبند. سازه عظیم فلزی می‌لرزد. هوا توفانی است و باد ویرانگر امان ایستادن نمی‌دهد. گویی تا از روی صفحه فلزی بلندت نکند و نکوبدت به سینه دریا، آرام نمی‌گیرد. دریای خشمگین و سرکش. گوشی‌های صداگیر ...

 
هالی برتون - عصر نفت
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۷

نقش شرکت‌های نفتی در خرید آرای بوش

عصرنفت/ در اوت سال 2000، چنی پیشنهاد جرج بوش پسر را مبنی بر اینکه به‌عنوان معاون او در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کند پذیرفت. قبلاً چنی با قاطعیت گفته بود که قصد ندارد هرگز وارد دنیای سیاست شود. ما نمی‌دانیم چه چیزی باعث شد او تصمیم خود را تغییر دهد، اما احتمالاً او چنین فکر می‌کرد ...

 
نفتکش - عصر نفت
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۵

کشتیرانی‌ها منتظر وفای به عهد در توافق اوپک

در حالی که تا پیش از این رسیدن به توافق موضوع مورد بحث محافل نفتی و کشتیرانی بود در حال حاضر عمل به توافق صورت گرفته و راستی‌آزمایی آن موضوع مورد بحث بازار نفت بین‌الملل است.

 
انفجار و آتش سوزی گسترده در پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر - عصر نفت
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۱

خسارت 350 میلیارد تومانی آتش سوزی پتروشیمی بوعلی

مدیرعامل بیمه ملت به عنوان عضو کنسرسیوم بیمه اتکایی صنعت نفت و گاز کشور خسارت آتش سوزی پتروشیمی بوعلی را حدوداً 350 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: پس از لغو تحریم بیمه اتکایی کشتیرانی کشور بار دیگر به خارج کشور منتقل شد.

 
زنگنه - عصر نفت
۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۱

صدور 13 حکم در یک روز توسط زنگنه!

وزیر نفت با صدور 13 حکم، ابتدا اعضای جدید هیئت مدیره شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و سپس اعضای کارگروه تشخیص عدم مغایرت مصوبات هیئت مدیره شرکت نفت با مقررات وزارت نفت را منصوب کرد.