نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
پتروشیمی - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰

هشدار جدی به سیاستگذاران پتروشیمی کشور

پایگاه خبری پارسینه نوشت: شورای عالی همکاری خلیج فارس در نشست اخیر خود به مزیت پتروشیمی ایران نسبت به این صنعت خود اعتراف کرد و درعین حال از برنامه هایی در این جلسه سخن به میان آمد که تنها سه سال طلایی را برای ایران نشانه گرفته است.

 
کشکولی - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۴

نه رانت می‌خواهیم نه تخفیف

رییس هیئت مدیره انجمن بانکرینگ ایران با تاکید بر این‌که برای توسعه بانکرینگ نه رانت می‌خواهیم و نه تخفیف از تعرفه‌های بالای بندری سوخت در کشور انتقاد کرد و گفت:‌ استقرار و امنیت عرضه سوخت مهم‌ترین عوامل توسعه صنعت بانکرینگ است.

 
علی کاردر - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۴

نفت ایران را با اجاره نفتکش‌های ایرانی می‌برند

مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: میزان صادرات روزانه نفت خام به اروپا حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار بشکه در روز است که پیش بینی می کنیم با توجه به ابراز تمایل برخی کشورها برای خرید نفت خام از ایران، این مقدار در طول سال جاری میلادی با رشد همراه شود.

 
اوپک - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۳

رقمی درباره تبعیت اوپک از سهمیه‌ها

بر اساس آمارهایی که اوپک از آنها برای رصد میزان عرضه نفت اعضای خود استفاده می کند، این سازمان در ماه ژانویه تبعیتی بیش از ۹۰ درصدی از توافق کاهش تولید داشته است.

 
آتش سوزی در پتروشیمی بو علی - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۰

آتش سوزی دیگر در پتروشیمی

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به آتش سوزی جزئی در پتروشیمی انتخاب گفت: علت این حادثه اتصالی برق در یکی از مخازن ذخیره سازی خوراک بود.

 
بابک زنجانی  - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۴

بازجویی از شریک بابک زنجانی آغاز شد

مشاور وزیر نفت و مسئول پیگیری مطالبات وزارت درباره دستگیری همدست بابک زنجانی در خارج از کشور و پیشرفت در پرونده بدهکار بزرگ نفتی، گفت: بازجویی از شریک بابک زنجانی آغاز شده است و دستگیری وی به طور قطع در رسیدگی به پرونده موثر خواهد بود.

 
حکم دادگاه - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹

سرنوشت حکم دادگاه‌های داخلی درباره متهمان کرسنت

دادگاه پرونده کرسنت با توجه به گزارش‌های مستقل 3 نهاد اصلی نظارتی کشور وابسته به قوای 3 گانه و بازداشت و بازجویی از اعضای وقت هیأت مدیره شرکت ملی نفت درباره این قرارداد، متهمان را به اتهام تبانی محکوم کرد.

 
طولانی‌تر٬عمیق تر و سردتر
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱

طولانی‌تر٬عمیق تر و سردتر

عصرنفت/ با برطرف شدن بخش قابل توجهي از موانع و محدودیت‌های مربوط به استخراج نفت از اعماق آب‌هاي درياها و يا تولید نفت در مناطق دورافتاده قطبي و در سایه همکاری‌های مشترک شرکت‌های نفتی و ایجاد فناوری‌های مورد نیاز ، چالش‌های موجود در بخش‌هاي فناوری و مالي براي توليد ...

 
توتال فرانسه - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۴

بازی دوباره توتال با وزارت نفت

وحید حاجی‌پور/ قطعا اشکال از فرانسوی‌ها نیست، آن‌ها بخوبی می‌دانند باید «چه» کنند زیرا می‌دانند در مقابل «که» نشسته‌اند. «خروس» ها دیدند التماس خاص ایرانی‌ها را برای سرمایه گذاری و آگاه بودند از اینکه ایرانی‌ها زود فراموش می‌...

 
دکتر محمد جواد عاصمی پور - عصر نفت
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۲

«خود باختگی» جايگزين «خود ساختگی»!

عصرنفت/ بیش از 38 سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد؛ این انقلاب تنها نهضت عظیم اجتماعی در جهان است که دگرگونی بنیادین و جوهری داخلی٬ منطقه‌ای و جهانی را پدید آورد، واضح و مبرهن است که انقلاب اسلامی ایران ساختار اجتماعی٬ سیاسی٬ فرهنگی٬ اقتصادی و داخلی را بکلی تغییر داد و بر اساس ...

 
عباس کاظمی - عصر نفت
۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۰

کاظمی بالاخره تایید کرد

معاون وزیر نفت گفت: برندهایی که اقدام به تاسیس و یا در اختیار گرفتن جایگاه‌های عرضه بنزین کرده‌اند، اجازه واردات بنزین هم دارند، ولی قیمت عرضه بنزین وارداتی همان قیمت تکلیفی است.

 
ال ان جی - عصر نفت
۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۷

علاقه مندی کره به چیزی که وجود ندارد!

مدیر شرکت کوگاس کره جنوبی گفت این شرکت ممکن است در نهایت بدون هرگونه محدودیتی یا گنجاندن شرایطی قراردادی که خریداران احتمالی فروش مجدد محموله ها را محدود سازد، هم از امریکا و هم از ایران ال ان جی وارد کند.

 
زنگنه - عصر نفت
۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹

نمره مردودی HSE وزارت نفت

بررسی حوادث مهم صنایع زیر مجموعه وزارت نفت از ابتدای شروع به کار دولت یازدهم تا امروز که ۱۲۶۷ روز می‌گذرد، حاکی از این است که به طور متوسط هر ۲۲ روز در دولت یازدهم شاهد بروز یک حادثه نفتی بوده ایم.

 
میدان گازی کیش - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۹

كيش به يك شركت داخلی رسيد؟

شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت صانع با هدف مطالعه میدان گازی کیش تفاهم‎نامه همکاری امضا کردند.

 
خط لوله انتقال گاز - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶

گاز ایران چگونه به عمان خواهد رفت؟

سرپرست مدیریت صادرات گاز شرکت ملی نفت ایران گفت: صادرات گاز به عمان از روزانه ۳۴۰ تا ۳۵۰ میلیون فوت مکعب آغاز شده و تا سقف ۱.۵ میلیارد فوت مکعب در روز قابل افزایش است.

 
میدان گازی گلشن - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵

يك تفاهم نامه ديگر منعقد شد

شرکت ملی نفت ایران و شرکت مالزیایی BIV تفاهمنامه مطالعاتی میدان های گلشن و فردوسی را امضا کردند.

 
زنگنه - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷

مشکلی در مذاکرات نفتی با عربستان نداریم

وزیر نفت با بیان اینکه ایران مشکلی برای ادامه گفتگو با عربستان در حوزه بازار نفت و ادامه همکاری‌ها در اوپک ندارد، گفت: این مذاکرات در چارچوب منافع ملی و مشترک ادامه می یابد.

 
شاهدایی - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۲

بانک‌های خارجی آماده تامین منابع مالی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تکمیل خط لوله اتیلن غرب تا اسفندماه خبر داد و گفت: پس از برجام بانک های جهانی درجه یک برای تضمین سرمایه گذاری در ایران ابراز تمایل کرده اند.

 
زنگنه - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱

نظر زنگنه در باره پایبندی اعضای اوپک به توافق

وزیر نفت وضع پایبندی اعضای اوپک به توافق کاهش تولید را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: واکنش بازارهای جهانی نفت خام به تصمیم اعضای اوپک مثبت بوده است و این روند ادامه دارد.

 
افت قیمت نفت - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۷

قیمت نفت با کمک آمریکا و چین کاهش یافت

در حالی که افزایش قابل توجه حجم ذخایر سوخت آمریکا و کاهش تقاضای چین این پیام را برای بازار داشته که به رغم تلاش های اوپک و سایر تولید کنندگان برای کاهش تولید، مازاد عرضه همچنان بر بازار وجود دارد، قیمت نفت امروز نیز کاهش یافت.