نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
اسرائيل و عربستان - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۴

پای صهیونیست‌ها به آرامکوی عربستان باز شد

در حالی بسیاری از بانک های غربی و آمریکایی تمایل داشتند تا در عرضه اولیه سهام آرامکو مشارکت کنند، یک بانک تازه کار آمریکایی-صهیونیستی توانست همه آنها را کنار بزند و راه برای نفوذ بیشتر صهیونیست‌ها به صنعت نفت عربستان باز شد.

 
ايران و ونزوئلا - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸

رايزني نفتي ايران و ونزوئلا در تهران

خبرگزاري آريا-وزير نفت کشورمان در ديدار وزير نفت و وزير امور خارجه ونزوئلا، درباره آخرين وضعيت توليد نفت کشورهاي عضو و غيرعضو اوپک گفتگو و رايزني کردند.

 
میدان گازی فرزاد B  - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۲

سدی به نام پول بر سر راه توسعه فرزاد B

میدان گازی فرزاد B سال هاست چشم انتظار مذاکرات ایران و هند نشسته تا شاید این مذاکرات به نتیجه برسد و این میدان هم طعم شیرین توسعه را بچشد، مذاکراتی که گویا پشت سد مباحث مالی گرفتار شده است.

 
آتش سوزی در اهواز - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸

آتش‌سوزی واحد تقطیر پالایشگاه آبادان مهار شد

مدیر روابط عمومی پالایشگاه آبادان گفت: در آتش‌سوزی که لحظاتی پیش در واحد تقطیر پالایشگاه آبادان رخ داد به کسی آسیب نرسیده است و در عرض ۶ دقیقه مهار شد.

 
بیژن نامدار زنگنه  - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۶

رضایت زنگنه از نفت 60 دلار

وزیر نفت کشورمان در دیدار وزیر نفت و وزیر امور خارجه ونزوئلا، درباره آخرین وضعیت تولید نفت کشورهای عضو و غیرعضو اوپک گفتگو و رایزنی کردند.

 
میدان گازی تمار - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱

خسارت 135 میلیارد دلاری تداوم روند کمبود تزریق گاز به میادین نفتی

مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار گزارشی تاکید کرد: در صورت ادامه روند کنونی کمبود تزریق گاز برآورد می شود، ۲.۳ الی ۲.۷ میلیارد بشکه نفت خام دیگر قابل استحصال نخواهد بود و ۱۱۵ الی ۱۳۵ میلیارد دلار ثروت از دسترس خارج می‌شود.

 
خسارت کرسنت٬ روزانه 50 تا 100 میلیون دلار
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵

خسارت کرسنت٬ روزانه 50 تا 100 میلیون دلار

عصرنفت/ با افزایش قیمت جهانی نفت، فاصله قیمت گاز بر اساس فرمول کرسنت با قیمت‌های دیگر گاز صادراتی به شدت افزایش می‌یابد چنانکه در قیمت 100 دلاری نفت، قیمت گاز کرسنت یک‌دهم قیمت واقعی گاز می‌شود.  به تازگی علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت گفته است:« دو هفته پیش به شرکت ...

 
سید اصغر هندی - عصر نفت
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۱

شکست کاردر و عراقی در مقابل هندی

عصرنفت/ عمانی‌ها با ایران به توافق رسیدند و سند امضا کردند ولی نه خبری از مدیران شرکت ملی نفت بود و نه نشانی از شرکت ملی گاز ایران. شرکت صادرات گاز ایران هم که منحل شده است و در این میان٬ وزیر نفت خود مسئولیت کار را بر عهده گرفته است و یار مورد وثوق خود را به امضا رسانده است. روز گذشته عمانی‌...

 
حرکت معکوس دولت در قبوض گاز
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱

حرکت معکوس دولت در قبوض گاز

در تعرفه گذاری جدید گاز قیمت این حامل انرژی برای 8 ماه از سال برای تمامی مشترکین پرمصرف و کم مصرف گاز مقدار یکسان 150 تومان تعیین شده که نسبت به تعرفه قبلی برای مشترکین کم مصرف با افزایش 45% و برای مشترکین پرمصرف با کاهش 65% همراه شده که به دور از عدالت است.

 
نتیجه دو اجتهاد شخصی: مردودی!
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰

نتیجه دو اجتهاد شخصی: مردودی!

وحید حاجی‌پور/ رابطه بیژن نامدار زنگنه با مقوله صادرات گاز رابطه‌ای پیچیده و البته پر معماست. ردپای زنگنه روی سه پروژه صادرات گاز بخوبی دیده می‌شود که هر یک داستان مفصلی دارد. در مانیفیست  وزیر نفت٬ خطوط لوله گازی یعنی برگ برنده در بازار گاز و به همین دلیل است که به هیچ عنوان راضی ...

 
جایگاه‌های سوخت - عصر نفت
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۹

تغییر نظام کارمزدی به حق‌العمل‌کاری در جایگاه‌های سوخت

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی از تغییر نظام کارمزدی به حق‌العمل‌کاری از ابتدای بهمن ماه سال جاری خبر داد و گفت: با هماهنگی‌های صورت‌گرفته با سازمان برنامه و بودجه، مشکلات مالی این طرح مرتفع شد.

 
پمپ بنزین - عصر نفت
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹

نسل جدید پمپ بنزین ها در تهران افتتاح شد

برای نخستین بار نسل جدید پمپ بنزین های تک سکویی در شهر تهران با همکاری شهرداری تهران و وزارت نفت در مدار بهره برداری قرار گرفت.

 
وزیر نفت ونزوئلا - عصر نفت
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۵

وزیر نفت ونزوئلا امشب به تهران می‌رسد

وزیر نفت ونزوئلا به منظور مذاکره با همتای ایرانی خود امشب به تهران می‌آید.

 
بابک زنجانی - عصر نفت
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۴

واکنش وکیل زنجانی به اظهارات هندی

سیاسیوکیل مدافع بابک زنجانی در واکنش به اظهارات اخیر مسئول کمیته پیگیری مطالبات وزارت نفتی مبنی بر احتملا اجرایی شدن حکم زنجانی تا پایان امسال گفت که بعید می‌دانم قبل از ارائه درخواست اعاده دادرسی و خلاف بین شرع بودن رأی صادره، حکم اجرا شود.

 
صادرات گاز - عصر نفت
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۷

اوکراین بدنبال آذربایجان/ باکو جایگزین مسکو

سفیر اوکراین در باکو گفت:جمهوری آذربایجان نقش راهبردی و حیاتی برای اوکراین دارد زیرا نفت آن می تواند جایگزین مناسبی برای نفت روسیه باشد.

 
توتال - عصر نفت
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۱

بهانه‌های توتال جور شد؟

اظهارات مدیر ارشد اجرایی شرکت توتال درباره حضور این شرکت در توسعه فاز 11 پارس جنوبی احتمال تعویق مجدد توسعه این فاز پارس جنوبی بخاطر حضور فرانسوی‌ها را جدی‌تر کرد و نشان داد تحلیل عدم بازگشت تحریم ها با IPC برخلاف واقعیت است.

 
صادرات گاز از زیر دریا - عصر نفت
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۹

صادرات زیردریایی گاز ایران به عمان

در ادامه مذاکرات امروز وزرای نفت ایران و عمان، احتمال توافق دو کشور بر روی صادرات ۱۵ ساله گاز ایران به عمان با احداث خط لوله زیردریایی قوت گرفته است.

 
پالایشگاه آناهیتا - عصر نفت
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۶

مشکل پالایشگاه آناهیتا چیست؟

رئیس بانک مرکزی در بازدید از چند طرح و پروژه در استان کرمانشاه، مشکلات پروژه پالایشگاه آناهیتا را مربوط به فاینانس دانست و از بازگشت نساجی کرپ‌ناز استان به چرخه تولید خبر داد.

 
پالایشگاه شازند - عصر نفت
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵

دو انفجار در پالایشگاه شازند اراک

در پی انجام تعمیرات در واحد RFCC پالایشگاه شازند و در مدار بودن بخش‌های دیگر شب گذشته دو انفجار در این پالایشگاه رخ داد.

 
بابک زنجانی - عصر نفت
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰

خبر هندی از اعدام زنجانی

مسئول کمیته پیگیری مطالبات وزارت نفت گفت: هنوز تغییری در پرداخت بدهی های بابک زنجانی به شرکت نفت حاصل نشده است.