نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
جلسه زنگنه با عمانی ها - عصر نفت
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۵

وزیر نفت عمان خواستار خرید گاز ایران شد

وزیر نفت عمان امروز به تهران آمده تا در خصوص صاردات گاز ایران به این کشور با وزیر نفت ایران مذاکره کند.

 
قیمت نفت - عصر نفت
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱

مذاکره نیکو با قزاقستان و روسیه برای سوآپ نفت

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از مذاکره شرکت نیکو با قزاقستان و روسیه برای سوآپ نفت خبر داد.

 
بازی روسیه با خطوط لوله
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴

بازی روسیه با خطوط لوله

عصرنفت/ هنگامي كه در مورد امنيت انرژي در منطقه اروپاي شرقي و مركزي صحبت مي‌كنيم، اكثر دولت‌ها موضوع خط لوله‌هاي صادرات گاز طبيعي را مطرح مي‌كنند. گويي هرچه اين لوله‌ها بزرگ‌تر و با ظرفيتي بيشتر باشند، احساس امنيت بيشتري را براي خريداران به ارمغان مي‌آورند. در يك دهه ...

 
حسن روحانی درباره کرسنت چه گفت؟
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۱

حسن روحانی درباره کرسنت چه گفت؟

سازمان بازرسی کل کشور، شورای عالی امنیت ملی، کمیسیون انرژی مجلس و حتی برخی مدیران نزدیک به زنگنه گزارش‌های مفصلی درباره اشکالات متعدد قرارداد کرسنت از قیمت‌گذاری گاز تا شرایط نامناسب داوری و بازنگری در قیمت مطرح کرده‌اند.

 
روایتی از  47 سال کار اقماری
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۳

روایتی از 47 سال کار اقماری

عصرنفت/ اقماری کلمه است که ناخودآگاه ذهن را به سمت شهرک های کوچک شهرهای بزرگ سوق می دهد. اما در صنعت نفت وقتی صحبت از اقماری می شود برای خیلی ها مصداق دوری و سختی است. اقماری نوعی شیفت کاری است که بیش از یک روز تعریف می شود و به ازای روزهایی که فرد کار می کند زمان استراحت برایش در نظر گرفته می شود. ...

 
صادرات نفت خام - عصر نفت
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۶

صدور اولین محموله نفت خام صادراتی پس از پیروزی انقلاب + عکس

اولین محموله صادراتی نفت ایران توسط کشتی ژاپنی با ظرفیت ٢١٢ هزار تن در تاریخ ١٤ اسفند ١٣٥٧ در جزیره خارگ بارگیری و صادر شد. این تصاویر تاریخی برای نخستین بار با همکاری واحد آرشیو اداره کل روابط عمومی وزارت نفت در فضای مجازی منتشر می شود.

 
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۳

درخواست فعالان رسانه‌ای خوزستان از زنگنه

۴٠ تن از روزنامه‌نگاران و فعالان اجتماعی در استان خوزستان، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به وزیر نفت، از وی درخواست کردند که کارگر متوفی در حادثه حریق شرکت نفت و گاز مارون را رسمی کنند.

 
کتاب جداسازی و کنترل جامدات در حفاری چاه‌های نفت و گاز - عصر نفت
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۶

انتشار کتاب جداسازی و کنترل‌جامدات در حفاری

کتاب جداسازی و کنترل جامدات در حفاری چاه‌های نفت و گاز (Separation and Solids Control in Oil and Gas Well Drilling) اثر دکتر محمدامین دانشفر در شرکت بین المللی حفاری (DCI) منتشر شد.

 
انفجار - عصر نفت
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸

2 کشته بر اثر انفجار گاز در مسیر بزمان

به گزارش عصر نفت ، دقایقی قبل خط انتقال گاز در مسیر بزمان به زاهدان در حین انجام  آزمایش دچار انفجار شد و بر اثر آن حادثه دو نفر کشته شدند. مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان ضمن تایید این خبر اظهار کرد: این حادثه انفجار لوله خط انتقال گاز از بزمان به زاهدان در مرحله آزمایشی که با آب انجام ...

 
پالایشگاه شازند - عصر نفت
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۲

اشکال فنی مجدد در واحد RFCC پالایشگاه شازند

واحد RFCC‌ پالایشگاه شازند اراک به دلیل اشکال در شیر شماره 5 ، عصر روز گذشته از مدار خارج و به تبع آن 8 میلیون لیتر از تولید بنزین یورو 4 کشور کاسته شد.

 
ایران و عمان - عصر نفت
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۹

آغاز دور جدید مذاکرات گازی ایران و عمان

با سفر «محمد بن حمد الرمحی» وزیر نفت عمان به تهران، دور جدید گفتگوهای ایران و عمان برای نهایی کردن قرارداد صادرات گاز بین دو کشور آغاز خواهد شد.

 
اکسون موبیل - عصر نفت
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۵

فعالیت اکسون موبیل در کردستان عراق

حکومت اقلیم کردستان با موضوع نفت به عنوان مسئله ای داخلی برخورد می کند که تنها به کردها مربوط می شود و ارتباطی با حکومت مرکزی عراق نخواهد داشت. پیش از این نیز اقلیم کردستان با برگزاری کنفرانس های بین المللی خواستار سرمایه گذاری بین المللی در این اقلیم شده بود. از دیگر فعالیت های این حکومت خودمختار انعقاد ...

 
جریمه کرسنت - عصر نفت
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰

ابهام در عملکرد وزارت نفت در "کرسنت"

وزارت نفت پاسخگوی مردم باشد که در طول سه سال و اندی فعالیت در خصوص پرونده کرسنت چه کرده و چرا به گفته وزیر سابق نفت، با سرکار آمدن دولت یازدهم لوایح ایران در دادگاه پذیرفته نشده است؟

 
ایران و قزاقستان - عصر نفت
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۷

آغاز مذاکرات ایران و قزاقستان برای سوآپ

در حالی سه شنبه هفته گذشته یک تیم کارشناسی از ایران به منظور مذاکره با قزاقستان در خصوص انجام عملیات سوآپ نفت خام به این کشور سفر کردند که هنوز شرایط دقیق سوآپ نفت مشخص نشده و اشکالات تجربه قبلی این تجارت برطرف نشده است.

 
ایران و پاکستان - عصر نفت
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۰

پس لرزه های تصمیمات ترامپ به پاکستان رسید

دیدبان اقتصادی پاکستان اعلام کرد، تحریم های جدید دولت آمریکا علیه ایران ممکن است به برنامه دولت پاکستان برای واردات گاز از ایران آسیب بزند.

 
رستم قاسمی - عصر نفت
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶

کرسنت ادعاست نه طلب

رستم قاسمی با بیان اینکه قرارداد کرسنت در اواخر دولت اصلاحات منعقد شد و همان موقع نیز مورد ایراد دستگاه‌های نظارتی قرار گرفت، گفت: ارقامی که درباره خسارت کرسنت مطرح می‌شود صرفا ادعای این شرکت هستند و این شرکت طلبی از ایران ندارد.

 
نفت عربستان - عصر نفت
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹

عربستان قیمت فروش نفت خام را افزایش داد

عربستان بدلیل رشد قیمت نفت در بازارهای جهانی- به دلیل توافق اخیر تولیدکنندگان نفت برای کاهش عرضه- قیمت رسمی اعلام شده برای فروش نفت را برای همه مشتریان خود، از آمریکا تا آسیا، افزایش داد.

 
قیمت نفت - عصر نفت
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵

توافق اوپک و غیر اوپک درخدمت سفته‌بازان بازار نفت است

توافق تولیدکنندگان نفت عضو و غیر عضو اوپک با ایجاد شرایط وارونگی در بازار نفت، سود سرمایه گذاران را بالا می‌برد.

 
پالایشگاه‌هایی که بوی یورو 4 نمی‌دهند
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۳

پالایشگاه‌هایی که بوی یورو 4 نمی‌دهند

عصرنفت/ گفته می‌شود روزانه بیش از 20 میلیون لیتر بنزین یورو 4 در کشور توزیع می‌شود. هرچند که مشخص نیست ایت ادعا تا چه اندازه درست است باید نگاهی به پالایشگاه‌های کشور داشت که آیا واقعا توان تولید بنزین یورو 4 را دارند یا خیر. همگان می‌دانند  بيش از يك قرن از حیات صنعت پالايش ...

 
چتر بازان آمریکایی - عصر نفت
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۳

نیروهای نظامی آمریکا در خدمت نفت

به گفته «مایکل کلیر»، کارشناس امنیتی: «مهمترین ویژگی عملیات آزمایشی مذکور این بود که طولانی ترین عملیات هوابرد در تاریخ بشری است، زیرا نیروهای چترباز یک مسافت 7700 مایلی را از پایگاه براگ در شمال کارولینای شمالی تا منطقه فرود در قزاقستان پیمودند.»